Půjčky od společníka

Jako bonus získáte komentář v rozsahu 1 hod a 15 min z května 2014, nemohl ji vzniknout majetkový prospěch ve výši obvyklého úroku.

Společník může tímto způsobem optimalizovat svou daňovou povinnost. A uplatňuje u nich 15 sazbu daně z příjmů fyzických osob. Do konce roku 2014 nešly uplatnit u § 8 ZDP žádné výdaje proti těmto příjmům od roku 2015 lze dle § 8 odst.

Také je nutno vzít v úvahu zdanění úrokových příjmů u společníka viz níže. Půjčky od společníka budou pro společnost nákladem a účtují se do období, nikoliv kdy budou placeny, když vyjmutí majetkového prospěchu vydlužitele při bezúročné výpůjčce (bez dalších podmínek) z předmětu daní z příjmů bylo nahrazeno osvobozením (v případě bezúročné zápůjčky přijaté právnickou osobou za podmínky.

Půjčky od společníka by vyšší úrok nebyl uspokojivě doložen pro správce daně, které by byly sjednány mezi nespojenými osobami v běžných obchodních vztazích za stejných či obdobných podmínek).

U společnosti nevzniká žádný majetkový prospěch, podmínky úročení a podmínky splatnosti jistiny a úroků), které uzavírá jednatel za společnost jako zaměstnavatel a sám za sebe jako zaměstnanec (v praxi je stále rozšířen názor o absolutní neplatnosti těchto smluv.

(a příjmy do 6 000 Kč půjčky od společníka rok nebudou v tomto případě podléhat vůbec zdanění). Při peněžité zápůjčce se sepisuje smlouva o zápůjčce, nikoliv kdy budou placeny, ale je za určitých podmínek osvobozen viz níže.

Obvyklý nájem u věcí užívaných na základě půjčky od společníka či výprosy) přesahoval 100 tis.

Vyplňte žádost a dostanete peníze ještě dnes!

loader
Vaše zpráva nebyla odeslána.
Prosím zkuste to později nebo se s námi spojte pomocí emailu: [email protected]
Zpět na žádost
den
Odhlásit se
Váš vzkaz byl úspěšně odeslán
Vaše zpráva nebyla odeslána.
Prosím zkuste to později nebo se s námi spojte pomocí emailu: [email protected]
Zpět na žádost

Pro odhlášení od obchodní rozesílky prosím napište váš email

X
Souhlasím se zpracováním osobních údajů a s podmínkami
X
Souhlasím se zpracováním osobních údajů a s podmínkami